Ipari: vállalatok - egyetemek/kutatóhelyek (szolgáltatók)

Ipari: vállalatok - egyetemek/kutatóhelyek (szolgáltatók)" tengely:
Az almanach tudásbázisa több téren is hasznos lehet konkrét ipari projektek megvalósítása során (információforrás, szakértő bázis, kérdés-válasz, "best practices" jellegű esettanulmányok, stb.). Számos ipari projektnél komoly, az architektúrális megoldásokra, ütemezésre, valamint költségvetésre kiható tényező, hogy kell-e, érdemes-e, szabad-e gépi intelligenciát megvalósitó komponenseket alkalmazni. Hasonlóan súlyos hiba lehet a mesterséges intelligencia fejlesztésbe fölöslegesen belemenni, mint forditva, pl. a szükséges gépi tanulást a projektből mellőzni. A kérdés eldöntéséhez sokszor a fejlesztő team tudása nem elég, meriteni kell az interdiszciplináris közösségi tudásból és tapasztalatból.